Yıl:1 Sayı:2  TEMMUZ 2000

Editörden
Künye
Yazılar - Şiirler
Kültür - Sanat
Mizah

Röportaj

Medya
Sağlık
Sizden Gelenler
Arşiv

Anasayfa

 
 
 
  

 Fatih TURANALP 

f.turanalp@40ikindi.com 

Icq: 67101691 

Merhaba Dostlar;

Üç aylık bir aradan sonra işte yine sizlerle birlikteyiz. Artık bundan sonra iki aylık periyodumuzu hiç bozmadan, her iki ayda bir yeni yüzümüzle karşınızda olmaya gayret edeceğiz.

Bu üç aylık zaman zarfında derginiz Kırkikindi, yepyeni bir yapılanmaya gitti. Geçen sayıdan farklı olarak medya ve arşiv bölümleri eklendi dergimize... Ayrıca her bölümümüzün bir editörü var artık... Kültür-Sanat'ta Erkan Bal, Medya'da Hasan Körük, Sağlık'ta Uzman Dr. Erkan Ataş ve Mizah'ta Yunus Mersin bizlere yardımcı olacaklar. Bu arkadaşların da katkılarıyla sizlere daha güzel ve daha içerikli bir Kırkikindi sunmanın heyecanı içerisinde olacağımızı zannediyorum.

Sanal dergiler kervanına her gün yenileri ekleniyor. Kırkikindi'nin de üyesi olduğu ve bir "sanal dergiler konsensüsü" olarak nitelendirilebilen "Tavsiye Sitesi", gün geçtikçe yeni üyeler kazanıyor. Kuşdili ve Sayha Dergileri bunlardan birkaçı... Ayrıca Ertuğrul Fındık yönetiminde yayına başlayan "Sipesifik.com" da internet dergiciliğinin içinde olan bizlere ilerisi için umut veriyor. Edebiyatçı-yazar Ömer Lekesiz'in bir edebiyat arşivi niteliği taşıyan sitesi "Edebistan.com", edebiyatseverlerin internetteki uğrak yerlerinden biri olma özelliğini sürdürüyor. Bengisu Dergisi emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Bütün bu güzel gelişmeleri görüp de "İnternette edebiyat/dergicilik mi olur?" sorularını soranlara şaşıyorum doğrusu... Siz sevgili okuyucularımızdan da rica ediyorum: Lütfen internet yayınlarına her türlü desteği vermekten geri durmayın. Yazın, yazdıklarınızı bizimle paylaşın. Tenkidlerinizi ve beğenilerinizi bildirin bize... Zira tenkidleriniz yanlışların düzeltilmesine bir vesile, beğenileriniz de yürüdüğümüz yolda bize bir moral kaynağı olacaktır.

Bir dahaki Kırkikindi'de görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Selam ile...

 

 
Lütfen internet yayınlarına her türlü desteği vermekten geri durmayın. Yazın, yazdıklarınızı bizimle paylaşın. Tenkidlerinizi ve beğenilerinizi bildirin bize... Zira tenkidleriniz yanlışların düzeltilmesine bir vesile, beğenileriniz de yürüdüğümüz yolda bize bir moral kaynağı olacaktır.
  

Ana Sayfa  l  Künye  l  Yazılar - Şiirler  l  Kültür - Sanat  l  Mizah  l  Röportaj  Medya  l  Sağlık  Sizden Gelenler  l  Arşiv  E-Mail