Yıl:1 Sayı:4  KASIM 2000

Editörden
Künye
Kültür - Sanat

Röportaj

Adres Çubuğu
Arşiv

Anasayfa

 
 
  

 Fatih TURANALP 

f.turanalp@40ikindi.com 

Icq: 67101691 

DEĞİŞİM KAÇINILMAZDIR...

Merhaba Değerli Okuyucular;

Değişim, hayatın tüm safhalarında hep varolagelmiştir. Dünya üzerindeki her şey değişimden nasibini almıştır. İnsan bile, doğumdan ölüme gelinceye kadar fiziksel ve ruhsal yönleriyle sürekli olarak değişim ve gelişim göstermektedir. Dolayısıyla değişimin insanın fıtratında bulunduğunu ve insandan bağımsız olarak gerçekleştiğini söylememiz yanlış olmaz. İnsan, değişimin ve yeniliklerin ister istemez içinde olunca, bunu böyle kabullenmiş, değişime taraftar olmuş ve çevresinde meydana gelen yeniliklerden de çoğu zaman hoşlanmıştır.

Ana sayfamızın değişen tasarımını ve birbirinden değerli yazarların köşe yazılarını görünce herhalde neden böyle bir giriş yaptığımı anlamışsınızdır. Evet, Kırkikindi'deki değişimden bahsetmek içindi tüm bunlar...

Neler mi değişti peki?

Artık derginizin sürekli bir yazar kadrosu var. Bundan böyle Mehmet Harmancı, İbrahim Demirci, Ahmet Murat, Nurullah Koltaş, Şuayb Sarıyıldız, Abdülhamit Küheylan, Cemal Şakar, Üzeyir Sali, Ramazan Güneş, Abdullah Harmancı, Firdevs Çakmak, Muharrem Bektaş, Servet Özkök, İlyas Altuner, Erkan Bal ve bu silsileye sonradan eklenecek yazarlar, -kimileri fasılalı da olsa- yazılarını Kırkikindi'den okuyucularına sunacaklar. Bu yazarlardan bazıları bu sayımızda yazılarına başlarlarken, bazıları da önümüzdeki sayılarda sizlerle buluşacak.

Ayrıca Kırkikindi, "mizah" ve "sağlık" gibi farklı bir tarz oluşturan bölümlerini kaldırarak bir "edebiyat dergisi" kimliğine büründü. Kendimizi tanımlarken kullandığımız "e-dergi" tanımlamasındaki "e"yi aynı zamanda "edebiyat" olarak da düşünebiliriz artık.

Evet, Kırkikindi yenilendi. Bu değişim hepimize hayırlı olsun. Ama bu sadece bir başlangıç... Buradan, yakın zamanda sürpriz yeniliklerin de geleceği haberini vermekle yetinelim şimdilik... 

*****

Değerli yazarımız Mehmet Harmancı'nın son kitabı "Davul Tozu Minare Gölgesi", kitap raflarında yerini aldı. Bu ilginç kitabı "kitap" sayfamızda tanıtmaya çalıştık. Merak edenler bakabilirler.

Bu sayımızda ayrıca Sipesifik.com'un editörü Ertuğrul Fındık'la yapılmış bir röportaj da yer alıyor. "Sipesifik ve Sipesifik ekseninde elektronik dergiler"in konuşulduğu röportajı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Sürekli yazarlarımızın yanında okuyucularımızdan gelen yazı ve şiirleri de yayınlamaya devam ediyoruz. Bunların arasında profesyonel eserler olduğu gibi amatör kalemlerden çıkmış ürünler de oluyor. Ama biz yine de bunları, edebiyat dünyamıza yeni yetenekler kazandırmak adına yayınlıyoruz. Sizden de bu konuda anlayış bekliyoruz.

Bir dahaki sayıda görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalın...

 

 
Değişim, hayatın tüm safhalarında hep varolagelmiştir. Dünya üzerindeki her şey değişimden nasibini almıştır. İnsan bile, doğumdan ölüme gelinceye kadar fiziksel ve ruhsal yönleriyle sürekli olarak değişim ve gelişim göstermektedir. Dolayısıyla değişimin insanın fıtratında bulunduğunu ve insandan bağımsız olarak gerçekleştiğini söylememiz yanlış olmaz.

  

Anasayfa l Künye l Kültür - Sanat l Röportaj l Adres Çubuğu l Arşiv l E-Mail