Yıl:1 Sayı:5  OCAK 2001

Editörden
Künye
Kültür - Sanat

Röportaj

Adres Çubuğu
Arşiv

Anasayfa

 
 
  

 Fatih TURANALP 

f.turanalp@40ikindi.com 

Icq: 67101691 

YENİ BİR YILA GİRERKEN...

Merhabalar;

Mübarek bir ayın ve akabindeki bayramın ardından yeni bir yılda, yeni bir sayıyla karşınızda olmanın mutluluğunu taşıyoruz. 

Evet, yepyeni bir yıla girdik. Acı-tatlı günleriyle 2000 yılı geride kaldı.

Her nedense eskimiş yıllara hep acınarak bakılır. Yeni yıldan umulur hep iyi şeyler. Sanki yeni yılın elinde sihirli bir değnek varmış da, o gelince herşey güllük gülistanlık olacakmış gibi hissedilir. Ama heyhat. Durum hiç de öyle sanıldığı gibi olmaz. Nihayet yeni olan yıl da geçip gidince umutlar her zamanki gibi bir dahaki yıla ertelenir.

Eskimiş yıllara acıyarak bakmayalım ne olur. Sevelim onları, sık sık hatırlayalım. Çünkü hayatın tadı var geçmişte... Anıların sıcaklığı... Sevdiklerimizin hayali...

Düşünün bir kere... "Öylesine" yaşasaydınız ve yaşadıklarınızı hemen o an unutsaydınız, daha mı iyi olurdu sizce? Anılarımız olmadan yaşamın ne anlamı olur, söyler misiniz?

Gelecek için pembe ütopyalar kurmuyorum artık... Nostaljik hayallerim de yok. Sadece yaşamaya çalışıyorum. İçinde bulunduğumuz ânı yaşamaya... Sevmeye... Sevgiyi paylaşmaya...

Hayat defterimden bir sayfa daha çevrildi. Bir yaş daha yaşlandım. Ama hiç de öyle hüzünlü filan değilim. Neden üzüleyim ki?.. Çünkü hayat anılarla güzel... Hayat sevgiyle güzel...

*****

Geçtiğimiz sayıda geçiş yaptığımız tarza uygun bir sayıyla karşınıza geldik. Sürekli yazarlarımızın yazıları var yine. Röportajımız var, kültür-sanat bölümlerimiz var. Ama daha da önemlisi sizleri yakın bir zaman sonra haberdar edeceğimiz sürprizlerimiz var. Bunları henüz sizlerle paylaşmıyoruz. Çünkü proje hazırlıklarımız daha tamamlanmadı. Çalışmalarımız nihâi aşamaya gelince sizleri bilgilendireceğiz.

Dergimiz, her ne kadar "iki aylık" bir periyodla yayınlanıyor olsa da, kültür-sanat gündemini çok yakından takip eden ve sizlere gün be gün sunan bir çizgi izliyor. Sinema, kitap ve müzik alanlarında en yeni bilgileri sürekli olarak dergimizden takip edebilirsiniz. Sinema sayfamız, Sinemafanatik.com'un katkılarıyla her hafta Cuma günleri güncelleniyor. Kitapyurdu.com sayesinde Kırkikindi okurları en yeni kitapları takip etme fırsatı buluyor. "Müzik"le ilgili bölümlerimiz de sürekli yenilenen bölümler arasında... 

İnternetin getirdiği "ne zaman olursa olsun güncellenebilme" kolaylığını en iyi şekilde kullanıyor ve siz değerli okuyucularımıza "daima güncel" bir site sunmaya çalışıyoruz. Gösterdiğiniz teveccüh de, çalışmalarımıza verilmiş en büyük hediye oluyor.

Yeni sayılarda ve güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle...

 

 
Evet, yepyeni bir yıla girdik. Acı-tatlı günleriyle 2000 yılı geride kaldı. Her nedense eskimiş yıllara hep acınarak bakılır. Yeni yıldan umulur hep iyi şeyler. Sanki yeni yılın elinde sihirli bir değnek varmış da, o gelince herşey güllük gülistanlık olacakmış gibi hissedilir. Ama heyhat. Durum hiç de öyle sanıldığı gibi olmaz. Nihayet yeni olan yıl da geçip gidince umutlar her zamanki gibi bir dahaki yıla ertelenir.

  

Anasayfa l Künye l Kültür - Sanat l Röportaj l Adres Çubuğu l Arşiv l E-Mail