YENİ "HABERDAR" ARTIK BU ADRESTE:

www.40ikindi.com/haberdar

TIKLA, HABER AL; HABER ET.

Sayfa 1 2 3 4 5 / 5

ben coco colayı ve p. morris ürünlerıni protestoediyorum. çünkü israile büyük miktarda bağış yapmaktalar ve bu bağışlar filistin halkına yapılan zulümde kullanılmaktadır. bu konuda daha fazla bilginiz varsa lütfen bana gönderebilirmisiniz? çok sevinirim. teşekkürler.
 

ordinaryus / muratkardes@hotmail.com

dün evime girip nüfus cüzdanımı, okul kimliğim, ses kayıt cihazımı, mebzul miktarda paramı ve de en sevdiceğim pantolonumu çalan hırsızı arıyom. kalp gözü açık biri varsa bi zahmet bana iletsin masajını.
 

ctahir / felankes@mynet.com

m.harmancı,ı.yanar,a.yurtkul hepinize selamlar.
 

mevlüt tuğlu / mansuravni@hotmail.com

Mustafa YILDIRIM'ın Bilge yayınevinden çıkan kitabı 'ULUS DAĞINA DÜŞEN ATEŞ'i okuyun ve okunması için önerin. Ben bir solukta okudum ve bizlerinde birer Asker Makbule olarak vatanımız ve milletimiz için birlik olup savaşması gerektiği kanısındayım. Hiç bir şey için geç değil
 

Esra Koyunlu / esrak@hotmail.com

1968-1973 yılları arasında Ödemiş Zafer İlkokulundaki öğretmenim Gülten BANDIRMALIOĞLU'nun adresine ulaşmak istiyorum.
 

Tanay Birişçi Yıldırım / tanaybyil@yahoo.com

Sevgili Lazar; Sophie Ellis Bextor adlı bir Fransız(isminden çıkardım ama) çıktı.Dinleyebilirsen dinle. Get over you adlı şarkısı esiyor gürlüyor şimdilerde. dans müziği.Fakat dikkatini ben daha çok gözler-yüz ve dudaklar üçlemesine çekeceğim.Eğer izleme şansı bulabilirsen. Aramızda kalsın ha...Aha sitesi de www.sophieellisbextor.net. madem şehirler meydanlarıyla var o zaman konya'ya da bir meydan şart. en azından form denen daracık ucubede gezmekten iyidir heral..Bu arada lazarus eve doğalgaz döşettim.hıyar igdaşın hıyar prosedürüyle uğraşıyorum gaz alabilmek için... 1-2 hafta içinde o da olacak.eve harcadığım paranın haddi hesabı yok. hepsi de su alan duvarın sonuçları. neyse ki duvarı kapattık. bu arada zencefil kapandı diye duydum. gitmediğim için bilemiyorum.şu sıralar sakaryalı bir arkadaşla eğer haberleşebilirsem bir müzik programını kullanmaya başlayacağım. daha çok müzik altayapısı hazırlamak gibi bir şey olacak. harem i biliyorsun. oradan bir kaç şarkının altyapısını bizim çocuklar hazırlamışlardı.en azından bir denemiş olurum.selam ve muhabbetler..
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy, ilk fırsatta dinleyeceğim.internet bağlantımda bir sorun var sanırım doğalgazın hayırlı olsun su alanduvarların işini bitirmeniz de çok iyi olmuş burada havalar akşamları fena halde serinledi üşüyor muyum neyim.zencefil kapandı demek şansa bak başbaşa bir takılamadık.sana önceden söyledim mi bilmem epeydir peşinde olduğum cd geldi sağolsun kızkardeş londra'dan gönderdi mylene farmer... optimistique moi.. albümünün ismi gerçi sen fransızları sevmezdin ama dinlemeni tavsiye ederim.ha tvlerde de cem uzan yönetmenliğinde bir genç parti soytarılığı almış başını gidiyor.reklamlar filan..yahu bu adama bu aklı kim verdi tanrı aşkına )))
 

Lazar

Lazar kardeş, seni özlediğimizi bas bas bağırmak mı gerekiyor yani?
 

fanonmehmet / fanonmehmet@hotmail.com

fanon mehmet'E bil mukabele aziz kardeşim )
 

Lazar

Lazar dostum; sık dişini fazla kalmadı askerliğin bitimine.asıl enim stres başlıyor marta doğru. neyse. mylene farmer ismini duydum. ama dinlemedim. hemen nette mp3 taraması yapıvereyim de bulayım varsa tabii şarkılarını. aslında Fransızcayı ve şarkılarını sevmiyordum. Ama Noir Desire bir grup çıktı ve adeta salladı beni. Hani şu son günlerde popüler olan bir şarkısı var ya 'Le vent nous portera' adında. Ben o albümü aylar aylar öncesinde Unkapanı'nda (düşün ki daha Beyoğluna bile gelmemişti) bir müzik şirketinin raflarında buldum. Dinledim ve bayıldım. Lost şarkısının da kalibini mcm de izledim. Rock müziğe iyi bir renk getirmiş. Amazon'da onunla ilgili bir yorum okudum. Grubun şarkı sözlerinde derin anlamlar içerdiğini anlayabilmek için Fransızcayı çok iyi bilmek gerekitği felan yazılıyordu. Neyse müzikle şimdilik idare ediyoruz. Bu arada bir kaç tane daha Franzsı yeni yetme rock müzikçi buldum ama onlar çokça değerli sayılmazlar. Ama Farmer'ı dinleyeceğim.Hatta bugün belki iş çıkışında araştırabilirm de.Zencefil neyse de İstiklal'de İtalyan mutfağından Türk mutfağıyla karışım yaparak servirs veren bir yer buldum. Geçenle bizimkiyle gittik. Yemekleri hele hele servisi gayet iyi. Gel de gidek.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

Lazar dostum; Sen Mylene Farmer'ı London'dan getirte dur ben 21 şarkısını buldum bile. Üstelik 'Optimistique Moi' adlı şarkısını da. Fakat 'C'est une belle journée' şarkısnı daha bir beğendim gibi. Kadın denizin dibinden çağırır gibi. Sağlam yani .Ama ben senin bu kadından hoşlanmana şaşırdım. Doğrusu onu araştırıken Lara Fabian ismine rastgeldim. Yaklaşık 30 tane şarkı da onun buldum. Şimdi onu da dineleyeceğim. Haydi bakalım bulabilirsen bul onu da dinle. Lara Fabian.Bu arada Ayrıntı'dan romanları çevrilen Tom Robbins ismini duydun mu? Belki konuları fazla ABD'li ama. Enteresan betimlemeleri ve anlatım tekniği var. Ben şimdi 'Sirius'tan gelen Kurbağa' diye çevrilen romanını okuyorum. Bilmiyorum denk gelirsen ve zaman bulabilirsen bir bak derim.Ha bu arada bizim kayın birader askerliği nihayete erdirdi. Senin ki de yakındır artık.Haydi kal sağlıcakla.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy.. oo demek mylene'i buldun. eh yani onu 3 yıldır aradığımı hesaba katarsak zaten bu süre içerisinde iste istemez tanınacaktı.optimistique moi'nin klibine de şaşırtıcı bir biçimde MTV'de rastgeldim düşsel imgeler..insanı rahatsız eden bir fantezi dünyası vardır ya garip alakasız görüntüler felan.bu gerilime bayılıyorum işte klip bu havayı vermiş.mylene'de kelebek gibi yaani:P sen gel o albümüne ismini veren ınnamarentoyu dinle..Lara Fabian'ı bilmez miyim dostum ama iyice piyasa oldu Albinio'nun meşhur Adaigo'su onu söylemişti.ama ı ıh..dedim ya piyasa:)Tom Robbins'i duydum ama okumadım hatta şu an kütüphanede var.panait Istrati'yi tercih ettim şu an Kodin'i okuyorum...bu arada bu ismi ilk kendisinden duyduğum konya'dan Hasan Arslan'a da selam diyelim.(kitapçılar çarşısı insanlarının en mümtaz simalarından hasan bey'i Allah için özledim.)haa hoca bak..hani benim şu deli şarkıcı vardı ya alpha blondy...kitapçılar zenci fransız...geçen bir şarkısını dinliyordum.tanıdık heceler kulağıma çalındı bir daha bir daha dinledim derken ne çıktı beğenirsin:adam ihlas suresini okuyor! hey be aslanım helal sana dedim.jerussalem şarkısında ise selamun aleykum diye başlıyor.lale müldür'ün tavsiyesiydi.sonuç:tam isabet.alpha blondy'ye de bakıver.4 yıl önce konya suat'a best of'u nu getirtmiştik..iki adet gelmişti bir diğeri şimdi kimbilir kimde.
 

Lazar

thenacynacy.. ha bu arada kayınbiraderine sevindim kazasız belasız döndü şükür bu fakirin şafak da 05.09.2002 itibarıyla:88 anasını satıym eheh..doğum günümde dışardayım ama beni bu sefer kestaneli pasta ile kandıramazsınız :Pp belki de italyan türk karışımı trendy bir mekana yazılırız ha ))) ne dersin...
 

Lazar

Sen'in Alpha Blondy için yazdıklarına benzer şeyleri ben de Deep Forest adlı iki Fransız için söyleyeceğim. Hani şu new agw takılan ama daha çok World Music diyebileceğimiz bir müzik türünü deniyorlar. Elemanların son albümlerini korsan elbbette ki aldım ve dinlerken epeyi şaşırdım. 3-4 şarkıda Türk-arap motfileri süslmeiş albüm de genel olarak doğulu. Bir parçada yunus ilahsi ibackgroundda sesleniyor. Mal sahibi mülk sahibi ... Birinde Bakara'nın son ayetlerinini bir kısmını bestelemişler. Vokal olarak yani. Birinde Euzu besmele çekerek şarkı yapıyorlar. Ve bir kaçında da doğu motifleri.Fakat beni asıl hayal kırıklığına uğratan heriflerin röportajlarında albüme daha çok doğu ve Hint motifleri kattık demeleri oldu.Gerçi acaba milliyetçi mi davranıyorum diye kendi kendime de sormadan edemedim. Neyse durum bu.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

hmm ilginç.deep forest'i biliyorum ama fazla dinlemedim. alpha blondy reaage yapıyor. saundu ve sesi handiyse 'bob marley' en iyi albümlerinden birinin adı 'prophets' dinsel temalara çok önem veriyor. dinlerin kardeşliği, tanrı'nın birliği... mesajlarının sağlam bir zeminde inşası için jarussalem imini çok kullanıyor. üç semavi dinin kalesi ve şu an kan gölü olan kudüs onun sanatsal izleğini oluşturmuş... kesinlikle ciddiye alınması lazım gelen bir muhterem. deep forest'in hindistan meselesine gelince 'mystical' formların ve özellikle batı tandanslı bu tarz sentezlerin kökeninde maalesef budist temayüller var. deep için belki söyleyemeyiz ama uzak doğu öğretileri özellikle budizm konfüçyüzm taoizm ilginç bir şekilde 'in' .. haa şu felaket sinir olduğum özgür kız tribindeki aylak hatun var ya 'nil'. geçen bir gazetede rastgeldim. o da şamanizme dadanmış. ne diyor acaba diye bir baktımdı çiçek böcek... bunların türkiyedeki babası erkin babadır. adam herşeye muhalifti. hep yalnız kaldı.. etrafında onu dinleyen küçük bir kitle.. bu hanım kızımızın biraz daha çalışması lazım dersine... türksel dallamalığından lüpür lüpür götürüyor paraları.. mesleği de reklamcılık metin yazarlığı!! yani kapitale full time hizmet.kolay gelsin diyelim... nereye bu gidiş hocam yaa..
 

Lazar

Sevgili Lazar;Acaip müzik dinlemeye başladım şu sıralar. Lara ile Mylene'i bıraktım derken Pet Shop Boys'un son albümleri Release'den sevdiğim bazı şarkıları dinlemeye başladım. Çocuklar geçmişe götürdü biraz beni hani 90'ların Emrah filmlerine felan.:) Nostaljinin gözünü seveyim beah. Bu arada geçen M.köy'den 4 tane korsan cd aldım. İyi mi yaptım bilmiyorum ama cd nin orjinali 25-30 milyon ben alıyorum 1-2 milyona. Ne yapayım memleketin ekonomik durumu yani? Neyse Rabih Abu Halil diye aldım. RAİ sandım Caz çıktı. Artık idare edeceğiz. Bizim İlkay'a benziyor.Buddha Bar'a ait yeni albüm çıkmış onu dinledim. Hani Ömer Faruk Tekbilek'in I Love You adlı son 1-2 aydır bir çok yerde çalan şarkısının olduğu serinin başka bir albümü. Underground alternatif tarzında. Sık dinlenecek bir albüm değil ama boş da değil. Yeni isimler var Manuel Franjo gibi. Fena değil. Ha Bruce Springsteen'in Rising adlı bir albümü çıktı. Şu sıralar da onu indirmekle meşgulüm. Bruce abi her zaman ki gibi performasını konuşturuyor. Geçende MTV Video Müzik Ödüllerinde milleti açık havada coşturdu pekçe... Nil denen dallamayı birileri dolduruyor ama hadi neyse.Gerzek daha dün bilmem neydi bugün geldiği yere bak. Hıyar çatlak kısık sesiyle etkileyici olduğunu sanıyor. Beş para etmez bence. Ulan bu hergelelere gel şu camide iki dakka ibadet ediver desen aidsli görmüş gibi kaçarlar. İslam olmasın da ne olursa olsun.Çelik atacıydı bu da şamanist takılır.Harun kolçak da biliyorsun budist takılıyor. zati herifi iki üç yıl önce gördümdü kılık kıyafet değişmiş.Şu sıralar sessiz sedasız yaşadığını sanıyorum.Sezen de şimdi liberal zengin kitleyi ve medyayı arkasına alıp Ermenice Kürtçe Rumca şarkılar mırıldanıyor Diyarbakır'da. Ulan diyecem 90'larda neredeydin? Sıkı sanatçıysan o zamanlar söyleseydin ya o topluma ışık tutan şarkılarını. Yemezdi tabii. Bir de sanatçıyım der bunlar bugüne ışık tutan sanatçıyı neyleyim. Bana gelecekten söyleyen adam lazım. Bizim millet bir alem. M.Akif'in dediği gibi 'bir elde kadeh bir elde kuran ne tam müslümanız ne de hristiyan' hasılı kelam köprünü ortasında kalmış bir milletiz. Yahut şöyle mi söylemeliydim hocam bizler birer TUTUNAMAYANLAR ve TUTUNAMAMIŞLAR SÜRÜSÜYÜZ.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy.. Dostum haklısın üstad M. Akif Ersoy bu toplum için ta o zamanlarda "ümmet-i merhume" demişti. Ölmüş ümmet!... cesedi musalla taşından hala kaldırılamadı. Hoş kalksam mı doğrulsam mı yoksa ölsem mi diyen bir hali de var ya bu milletin. Son zamanlarda ermenice kürtçe şarkılar revaçta... neymiş hoşgörü, barış kardeşlik... kardeşim biz zaten ermenice de dinledik kürtçe de dinledik süryanice de dinledik yıllardır. Sezen aksu'dan mı öğrenecek bu millet Anadolu mozayiğini. Bak sana bir şey söyliyeyim: müziğe olan ilgim nedeniyle çeşitli gruplardan etnik albümler topluyordum ki yıllardır sezen Aksu'nun diye ayıla bayıla dinlediğimiz o romantik iç yakan aşk şarkılarının büyük bir kısmının ermenice, yunanca'dan aşırma olduğunu öğrendim. Resmen dumur oldum yahu. Elimizde bir sezen aksu var diyeceğimiz o yıllarda nerdeyse, onun da "dili uzun" çıkmıştı. Özellikle "gülümse" albümü nerdeyse re-prodüksiyon olmuş.tamamı uyarlama. Hadi sözleri aysel yazdı seda yazdı peki ya müzikler çoğunda onno, sezen felan yazıyor. Yani hırsızlıklarını bir de yalanla taçlandırmışlar. Şimdi de "mozaik"miş. Ne mozaiği ULaN!! Televole komünist yapar dedilerdi bunun gibi tatlı su aydınları da faşisT yapar vesselam. Senin o rai diyerek aldığın cdlerin ben aylardır peşindeyim. Ama malum bütçe müsaade etmiyor. Müzik marketlerde yaz başındaki fiyatı 27 milyon civarındaydı. Adamın 4 albümü vardı, tutarı sen hesapla artık..Oh-ha yani kardeşim beee.şimdi tamam korsana mp3 e karşı bayrak açalım da bu fiyatların nesini savunalım? Geçen sevgi yolu'nda yürürken kitaro albümlerinin nerdeyse tamamını bir mp 3 de gördüm. içim cız etti. Yılardır o parasızlıkta topladığım Kitaro albümleri minnacık bir cd'nin içinde, üstelik 2 milyon tl. bir kaset parası bile değil. Ama inadım inat. Mp3'e geçiT yok.kitaro'nun da son bir albümü çıkmış, music.msn.com'dan biraz dinleyebildim.sen de bir göz at istersen. Madem millet tutturmuş ermenice kürtçe ben de vereyim bir albüm adı da gör bakalım elin oğlunu nasıl söğüşlemiş bizim ulu şarkıcılarımız... KNAR grubu hocam. Kalan müzikten çıkalı uzun zaman oldu yanılmıyorsam bir grup konservatuvarlı... ermenice türküler var. Son olarak ismail cem'in parti amblemine kafayı taktım...renkler mavi kırmızı yıldızlı bir top.. yani felaket bir amerikan bayrağı! O zavallıya bu aklı kim verdi tanrı ki?
 

Lazar

Pek kıymetli Lazar; Mp3 olayında ve korsan cd olayında belki içinin cız etmesi konusunda haklı olabilirsin ama bizim ekonomik durumumuz Avrupa ABD düzeyinde değil. Hoş oralarda bile bu tip vakalar çok iken bizde olması bence son derece doğal. Dahası ben yabancı cd lerin fiyat yüksekliği dolayısıyla mp3 veya korsana yöneliyorum. Bir de utanmadan kendimi ulan nasılsa bunlar gavur değil mi al korsanını ver zararını deyip kandırıyorum:) Diyeceğim o ki durum bu. Aslında zaman zaman orjinal zaman zaman da illegal yollara başvuruyorum. İşe yaramadığını söylemek mümkün değil. Mesela Kitaro'nun sanırım bahsettiğin albümü Kojiki. Geçen gördüm korsan. 2 milyon .pazarlık yaptım 1.5'a indi almadım. Onun yerine tuttum Notre'dame'ın filim müziğini Eagles klasiklerini ve Buddha Bar'ı aldım.Ekonomi tek sebep. KNAR'ı duydum.İnşallah bir gün alırım.RAİ'de yeni ses yok ama şu sıralar. Eskiler iş yapıyor. Hala Khaled'in Kenza'sı üstüne çıkmış bir albüm dinleyemedim.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy.. Hayır kiTaro'nun son albümünün ismi "kojiki" değil. Kojiki eski bir albüm. Yenisinin ismini ben de bilmiyorum. Ama mavi bir kaset kapaği var. Korsan cd ve kaset alışverişine etik açıdan karşı olduğum doğru ama (biraz daha dürüst davranırsam) karşıtlığımın en önemli nedeni o güzelim kaset ve cd çalarımın bozulmasından endişe etmem... yani aslında bundan korkuyorum J) işin şakası bir yana çok zorda kaldığım zaman ben de sağlıklı ortamlarda çoğaltma yapıyorum ama ses kalitesinin düşmesine de sinir oluyorum. Rai hakkında ne düşündüğümü biliyor olmalısın ama yine de hatırlatayım: benden uzak olsun!! Cheb Khaled hakkında tanınmış yazar ve şairlerimizden biri bana arapların Bob Marley'i demişti. O vesileyle de dinlemiştim de ne alaka yani demiştim içimden. Allah'tan albümüne para vermedim. İlle de arap olsun dersen hocam: Mısırlı efsane Ümmü Gülsüm'den şaşma derim. Allah'ım o ne ses o ne nefes. Taleal Bedru, İnta umri, Fakkaroni, Zayel heva, Sabehal kheir... kesinlikle dinlemeli ve bu sesten istifade etmelisin hocam. Türkiye'de Orhan Gencebay için arabeskin babası derler. Amenna. Ya Orhan'ın beslendiği derya... ve daha nicelerinin. Hatta Erkin Koray'ın bile! Elbette Ümmü Gülsüm... Nereden mi bulacaksın? (Bir zamanlar uzun dalgadan, Kahire radyosu ve diğer arap frekanslarından dinlerdik, ama şimdi internet var..) Al sana adres: www.kubbar.com. bu adresten ayrıca Arap dünyasının diğer starlarına da ulaşabilirsin. Etnik müzikle ilgilenen, dahası arap müziklerine merak salmış müzikseverler için bulunmaz bir hazine bu site... Muhammed Abdülvahab, Feyruz, Sabah, Ferid el Atraş, Warda, Vadi es Safi... Ümmü Gülsüm'ün tüm önemli eserlerini indirebilirsin. Allah mekanını cennet eylesin.
 

Lazar

Sevgili Lazar; Doğru 'Kojiki' eski bir albümünün adıydı. Nereden girmişse araya girivermiş işte. Doğrusu 'Thinking of you' olacak. Ama 10 parça var. Bu da bana az geldi. Para vereceksem 15-20 tane olmalı derim. Değil mi ya? Bekle bekle bir sanatçıyı albüm yapsın diye o da 8-10 tane yapıp piyasaya sürsün bence doğru değil. Ayrıca Kitaro'nun bu albümü Grammy en iyi New Age ödülü almış. Rai hakkında söylenebilecek bir şey de şu. Kötü değil ama fazlaca Pop'a kayıyor. Gerçi bence pop olmasının sakıncası yok. Hatta dinlenmesini daha kolay kılıyor. Fakat pop olması uzun soluklu olmasını engeller gibi bir anlayış vardır ya belki de o yüzden eleştirilebilir. Ama günümüzde de artık bir şey beğeniliyorsa hemencik pop oluveriyor. O da kaçınılmaz bir sonuç. Bence Arapların Fransa kanalıyla dünya enstrumanlarıyla kaynaşıp dünya literatürüne girmesi olumlu. Hani sen benden uzak dursun demişsin ama bence dünya bu vesileyle Arap müziği ile tanışacaktır. Paralele kayınca da Türk müziğine ulaşacaktır. Bence Rai çizgisinde değerlendirilecek Hasan Cihat Örter veya Asya Minor gibi müzisyenlerin de kendilerince bir türe tanımlanmaları gerekir. Bunun için de dünya müzik katalogunda yer almaları gerekir. Arap müziği Türk müziğinin gelişimine paralel olarak çizgisini artırmalı bence.Bu açıdan (ama sadece bu açıdan) Tarkan bile bir ölçüde olumlu değerlendirilebilir. Fakat görüyorum ki o da Türk ögelerini yavaş yavaş bırakıp daha fazla popüler ve tekno ritme kayıyor. Belki sonraki albümlerinde (Kanun,Ud,rüya bu ya belki Kudüm,Klasik Kemençe,Tambur vd...) gibi enstrumanları kullanır da Avrupa Avrupa duy sesimizi deriz bizde.:)Ümmü Gülsüm'ün bir albümünü dinlemiştim yıllar önce. Eski ve kopya bir albümdü. Bir de uzun dalgadan gelen yayınlar vardı. İlk etapta beğendiğimi söyleyemem. Ne yalan söyleyeyim klasik Arap enstrümanlarını dinlemeye katlanamıyorum. Muhakkak araya bilgisayarlı perküsyon,elektronik altyapı girmesi gerekiyor. Kimbilir belki Arap dünyasında biri çıkar Gülsüm klasiklerini arşivleyip yeniden yorumlar. Yine de verdiğin siteye bakacağım.Ha bu arada erkek adamın erkek oğlu oluyormuş bilesin.:)))
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy, Ooo öncelikle tebrik edeyim sizi. İnşaallah sağlıklı olur analı babalı büyür. İsim olarak ne düşünüyorunuz? Ümmü Gülsüm'e haksızlık ediyorsun. O bir klasik. Kendinden sonra onbinlerce sanatçıyı etkiledi. Dediğin gibi ilk zamanlarda Ümmü Gülsüm'ü ya parazitli uzun dalgadan ya da elden ele dolaşan çoğaltılmaktan volume'ü iyice düşmüş kasetlerden dinledik. Ama şimdi orijinal albümlerini bulabiliyoruz. Tabi müzik marketlerde değil. Eş dost aracılığı ile. www.kubbar.com 'u mutlaka ziyaret et. Fikrin değişecektir. Hem dediğin tarz arap şarkıcıları da var. Pop grupları felan. Mesela Cats Gırl diye bir grup )) 4 genç kızdan oluşuyor. Lübnanlılar. Ama bana biraz komik geldiler.Bu Arapça'yı ciddi (kutsal da denebilir) bir dil olarak görmemden kaynaklanan bir durum sanırım. Bence klasik arap müziği dünya müziğini etkileyebilecek bir derinliğe ve tarihe sahip. Bugün ispanya kuzey afrika yoluyla fransa, afrikanın doğu güney doğu bölgeleri, türkiye... Arap müziği bu coğrafyalar ile alışveriş içerisinde olmuş. Son dönemlerde revaçta. Popülizm cenneti "Holywood" bile tercih ediyor. Geçenlerde elemanlar 1970'li yıllara ait bir türk filmi izliyorlardı. Baktım bir müzik fonda. Hemen kulak kabarttım. Çok tanıdık. Ama bir türlü aklıma gelmedi, düşündüm düşündüm ve buldum ki Feyruz. Arapların en ünlü sanatçılarından Feyruz'un bir şarkısından almışlar. Üstelik türkçe söz bile yazmışlar olmuş sana türk hafif müziği, aranjman. Bu tesadüfen rastladığım... daha ne apartmalar var kimbilir. Asia Minor demişsin hatırlar mısın yıl 1997. Asia Minor'un sokak boyunca'sı var Longa Nova'sı yeni çıkmıştı. Radyoda hemen fon müziği yapmıştık. Radyo yönetim kurulundan müziklere dikkat etsinler diye bir uyarı gelmişti. Ee adamlar alışmışlar kıytırık müziklere, varsa yoksa "bir güneş doğuyor" bilmem ne! Şimdi o elemanlardan biri saadet'in konya milletvekili adayı olmuş. Yani adamlar cakcuk'u oturttular. Allahümme ecirna min şerri siyaset diyenlerden değilim ama siyasete de bulaşmam. Bu seçimlerde oy kullanacak kardeşlere de Ampül'ü hatırlatmadan geçmeyeyim. Vuracaksınız madem mühürü, Ampül'ün ortasına vurun kardeşim. Bilmem anlatabildim mi? Son olarak Asia Minör'ün Kedi Rüyası'nı mutlaka al. Bayağı oluyor çıkalı ama pişman olmazsın. Ha İstanbul'a ilk geldiğimde unutturma bir "babylon" yapacağız ne çıkarsa bahtımıza kimbilir belki Asia Minor olurJ
 

Lazar / lazaruslazarus@yahoo.com

Sevgili Lazar; Walla isim olarak Atıf Eren düşünüyoruz. Ama Eren daha sık kullanılacak diye şimdiden kabullendik. Ortak kanaat.Atıf ise daha çok benden kaynaklanıyor. Galiba Nüfus Müd. iki isme sahip olanların ibr tanesine nokta koydurtuyormuş. Bu durumda A.Eren lur diyoruz. Tabii Şişli Nüfus İdaresi ne derse o olur biliyorsun. Siteyi ziyaret ettim. Sık kullanılan listesine de ekledim. Bir ara mp3'leri indirip dinlemeyi düşünüyorum.Zamanla elbette. Belki de klasik ve Popüler Arap müziğ ile ilgili yeni bakış açıları edinirim.Bak sana bir şey söyleyim: Bruce Springsteen bile son albümünde Kavvali akımına ait ögeleri barındıran bir şarkıyı hazırlamış. İlkin Nusret Fatih sandım ama galiba daha genç bir ses ile çalışmışlar. Rock müzikle birlikte ilginç bir uyum oluşturmuş.Söylediğin doğru dünya müzik literatürüne girmiş durumda.Fakat dediğim gibi özellikle Fransa kanalıyla daha da bir genişlik kazanmalı diye düşünüyorum. Bu arada bizim piyasada değişen çok az şey var bildiğim kadarıyla. Bildiğim kadarıyla diyorum çünkü yıllar oluyor ki artık ne bir güneş doğuyor bu taraflara ne de feyzullah koçlar arzı endam eyliyor sahnelerde:))) Hocam bu ampül meselesi yüzünden nice hocacı kardeşle atıştık. Halen de devam ediyordu. Ama artık tartışacak hal kalmadı. Hala Tayyip bölendi vs...Neyse artık olan oldu diyorum.Tartıştık hala da belki farklı alanlarakayan tartışmalar yapacak gibiyiz.Ama herşeye inat sisteme inat ben de başından beri ampul dedim bir de bu seçimde diyeceğim. Ama seçim sonrası icraatlar ne olur onu bilemem. İnşaallah hayırlısı olur.Konya listesine şimdi daha bir dikkatle baktım da.Walla seçilmemesi için ellerinden geleni yapmışlar. Düşünsene bunlar hocaya rakip olacak.Peh.Neyse seçim sonrasında Allah razi olsunlar bakalım gırla gidecek mi?
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy, atıf eren çok güzel bir isim. ismiyle müsemma olur inşallah. işi nüfus memuruna bırakmana gönlüm razı değil. ismini bence tam olarak yazdırmalısın. bir vatandaş olarak buna hakkın var. çift isim düşünmen de harika. ben de aynı kanıdayım. Konya'dan bir gazeteci arkadaşla yazışıyoruz. geçen bana bir mail yazmış 'çaycıdan az maaşa talim ediyoruz..' yani günaydın. sen de hatırlarsın hani radyoda yaşadığımız kavgaları. bize layık görülen parayla vasıfsız ama referanslı tiplere verdikleri maaş arasındaki farkı hatırladıkça içimi onulmaz bir kin bürüyor. bunlar böyle hocam. ben de elemana seçimlerde ne yapacağını sordum. hocacı mıdır nedir? akıllanmamışsın müstehaksın dedim. yıllardır çalıştığı kurumdan insan muamelesi göremiyor. neden? çünkü teşkilattan referansları zayıf dahası yok. yani hep sollanan geçilen adam manzarasında... gençliğimize yazık. ey ahali... şimdi değilse ne zaman? sorarım size. o zaman. belki de bu seferlik diyenler için AKP diyorum.rüzgarı arkamıza aldık kardeşler. evliler için bir hatırlatma: eşlere rey baskısı caizdir... ahmet hoca gözüm oy pusulanda olacak. ona göre!! son olarak editöre not: kardeş bu mesajı yayınlayacaksan yeni bir pano aç Allah rızası için pek aşağılarda kalmışız. mesaj da önemli hani...
 

Lazar / lazaruslazarus@yahoo.com

Kardeşim siz de bitirin şunu artık yaw. Yeni sayfa açacağım ancak mesajlarınız arka sayfada kalır diye açamıyorum. :) Bir de siyasete girmesek... Herkes sandıkta tercihini yapacak bi şekilde. Selamlar.
 

Editör

Segili Lazar; Sonunda editöre de yawww çektirdik yawww:))) Bence arka sayfaya geçmede sakınca yok.Ama sayın editör; Allah aşkına en azından bu sayfada kitap özeti aramaktan daha iyi şeyler de oluyor sanıyorum. Bazen özel konulara girsekte yine de iyidir derim. BENCE. Lazarcıııım;O malum şahıslarla az kapışmamıştık. Hey gidi günler be. Şimdi nerelere geldik değil mi? Elemanlara her seferinde vizyonunuzu büyütün. Hedefi büyük tutun. Lider olmak için çaba sarfedin. Ama Konya'nın veya ilçenin lideri olmak için değil en azından ülkenin lideri olmak için birikiminizi artırın (madem siyasetle ilgilisiniz) dedik. Dedikte ne oldu? Onlar hep bildiklerini okudular. Sonuç millet tarafından rağbet görülmeyen bir konumda hala aynı yanlışlarla devam etmek ve korkarım böyle böyle yok olmasa bile küçülüp un ufak olmak. Liyakate değil de referansa önem verenlerin sonu daima kalitesizlikle küçülmek başarısız olmaktır azizim. Kanaatimce de ampul parlayacak bu seçimde. Umarım altı okçularla yapacakları icraatların birisi de başörtüsüne engel olan kılık kıyafet yönetmeliğini düzenlemek olur.Hem lazar sen merak etme ben abdullah gül adlı vatandaşın fp olağan kongresinde yaptığı hamleyi ilk destekleyenlerden biriyim. Fırsatım olsaydı parti üyesi bile olacaktım ama şimdilik hareketin seyrini izlemekle yetineceğim.tabii ki reyimiz belli azizim. EDİTÖRE NOT: Bence burada bir miktar siyaset yapılmasında sakınca yok. Nasılsa seçim atmosferindeyiz. Konu popüler hani. Hem buraya takılanlardan seçim meselesi ve rey tercihlerinden haberdar olmak isteyenler olabilir hani kannatimce. Yine de son karar sizin. Sevgiyle kalınız hepiniz.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

özlemeye hakkınız olmasaydı şayet..ne yapardınız???
 

nükhet seza

3 ay sonra konyadayım ins. selamlar
 

m ali koseoglu / koseoglu1975@seckinmail.com

m.ali köseoğlu 3 ay sonra konya dasın ama ben geldiğim tatilimi bitirdim.nasip olursa 5 eylül de ankara dan istanbul a oradan da geldiğim yere göç eyleyeceğim.görüşmek nasip değilmiş.gelince beni oralarda untma abi!telimi ve mailimi biliyorsun...eyvallah!
 

m.yorulmaz / yorulmazx@yahoo.com

ne okusam neden başlasam kitap okuma aşkımı geri istiyorum.yardımcı olun liste halinde.tarih roman olabilir
 

YUSUF / yusufsenlik@hotmail.com

Bir süredir, epey bir süredir 'kendimi kaybettim' göreniniz var mı?Ne olur söyleyin de evine dönsün...Ben kendimsiz uykuda geçirilen vakitlerimden sıkıldım!Yazamıyorum da bir süredir...Haberdar edin de gelsin biz birlikte iyi şeyler yazardık:()Sevgiyle kalın:)
 

pelin / pelin_asli@hotmail.com

felsefe ,ünlü düşünürlerin fikirlerini okuyabileceğim kitap önerisi isyiyorum.
 

NURHAN / nurhan@mynet.com

slm; Turkceye de bir cok kitabi cevrilen 'Introducing:Yeni Baslayanlar Icin' serisinin butun kitaplarini felsefe ve dusunce dunyasi icin tavsiye ederim. Yeni Baslayanlar Icin Felsefe, Matematik, Postmodernizm, Kaos, Nietzche, Derrida vs. gibi birbirinden guzel kitaplari resimlerle, dunyaca unlu otoritelere yazdirmis. Ayrica genel bir okuma listesi icin su sayfaya bakabilirsiniz. http://garnet.acns.fsu.edu/~bbg6746/turkce/kitap.htm iyi calismalar
 

bekir / bbg6746@garnet.acns.fsu.edu

herkes konyalımı ne!?!bursadan sıradisi bi ses,bi haber medettt
 

sıradısıbiri

GÜZEL BİR KİTAP ÖNERİSİ Merhaba Gecenlerde Beyoğlunda bir kitap evinde BİR KUZGUN YAZ isimli bir kitap ilgimi çekti ve satın aldım. Emin olun son yıllarda okuduğum en sürükleyici ve şirin kitaptı. Özellikle İstanbul'un 1960'lı yıllarında komşuluk ilişkilerinin, dostlukların, paylaşılan acıların kah komik, kah hüzünlü bir şekilde anlatıldığı çok güzel bir roman. Hepinize öneririm. Yazarı Mehmet Ünver
 

canansen / canansen@hotmail.com

merhaba...Hikayelerim ile http://www.erolkara.8k.com 'da , yazdıklarım ile http://www.erolkara.4t.com 'dayım. Ziyaretinizi ve öneri-eleştirilerinizi beklerim
 

EROL / erolkara@msn.com

Okuntu Dergisi'nin çıkaracağı Cahit Zarifoğlu özel sayısı için adamakıllı önerisi olan var mı? Varsa bir adım öne çıkın kardeşim! Ama lütfen, bakın lütfen, bir daha bakın lütfen 'nasihat' etmeyin.
 

okuntu / okuntusecki@hotmail.com

Yazmış olduğum bir çok şiirim bulunmakta ve ben bunları kitaplaştırmak istiyorum. sitemize de şiir yollamaktayım. Bu konuda şair dostlardan öneri ve yardım istiyorum. Saygılar.
 

HARUN MUTLU / mutluharun@yahoo.com

tüm tapu denetmenlerine selamlar
 

salih arslan / asalihmete@yahoo.com

tapu denetmenlerıne selam da bize niye yok yani?tapucu olmamak kabahat mi?en big kabahat bizimkisi o hal???
 

sevilelif

herkese selam olsun. yüreği sevgiyle çarpan herkese...
 

ben

SİZLERDEN BİR RİCAM VAR ACABA SAYIN İBRAHİM SADRİ'YE EN KISA VE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE NASIL ULAŞABİLİRİM BU KONUDA BANA HABER VERİRMİSİNİZ. SELAMLAR...
 

HARUN MUTLU / mutluharun@yahoo.com

sitede malum-u aliniz bir anket var. Matbu dergilerle ilgili. fakat ne hazindir ki bu ülkenin en çok okunan (satan demiyorum) ve en kaliteli edebiyat ve sanat dergisi olan TURK EDEBİYATI DERGİSİNİ site sakinlerinin değerli görüşlerine sunmamışlar. bu anlaşılmaz ve kabul edilemez durum, sitenin gerçek sahibi olan bizlerin seçme şansına koyulmuş bir ambargodur. site yönetimini yurdum insanının entelektüel kimliğine olan bu saygısızlığından ötürü şiddetle kınıyor ve onları özür dilemeye davet ediyorum. hoşçakalın
 

FENA KIRILDIM / omer_uner@yahoo.com

Sitenizin içeriğini beğeniyorum fakat bilmenizi isterim bugün açtığımdabaşıma karlar yağdı. anket bölümünde TÜRK EDBİYATI dergisinin olmayışı beni rencide etti. Biliyorum ki buna olan tepki daha da artacaktır. Saygılar
 

HARUN MUTLU / mutluharun@yahoo.com

abi biraz abartmışsın galiba. ne o ya ambargo filan. memlekette bi sürü dergi var. illa senin okuduğun ve sevdiğin dergiyi mi bulmalı bu dergi yönetimi. lütfen ne dediğimizi kulamız duysun gözümüz görsün
 

hiç kırılmadarılma

Osman Özbahçe alooo... Sen gidince memleketine İsmet Özel'i öldü gibi hissediyorum... Şu yazın varya o kadar gıcığıma gidiyorki sırf bunun yüzüne bu siteyi çökertesim geliyor ama Fatih Beyi çok severim.. Ah böyle ikilemlerim yok mu? Atın şu yazarı. Yoksa (merak etmeyin site çökmeyecek) kötü şeyler olacak.. Osman abi sana bilmediğin bahçelerin bilmediğin armutlarını yememeyi öğretmediler mi? Yazık.. Çok yazık.. Ben burada 'yaşasın ben' demeye çalışıyom. Çay ocağın olsaydı duvarına çızık atardım ama yok. Bir gün pişman olacaksın. Çünkü armutlar o zaman çürümüş olacaklar..
 

iclâl / kalamam@mynet.com

sayın ibrahim demirci hocam nasılsınız sitenize ikinci uğrayışım bu. değişiklik fazla olmamış ama yine de güzel selamlar.
 

Mücahid Çiçek / mucahid_c@hotmail.com

sevgili mücahid'e ben de selâm edeyim, ederim, ediyorum, ettim. cehd ü cihâd ü mücâhede içre olmasını dilerim.
 

ibrahim demirci / demsaz@ttnet.net.tr

hayırlıakşamlar bana mizahla ilgili skeç ler gerekiyordu acaba bu tarz edebi unsurlar sizlerrde varmı varsa bize gönderebilirmisiniz teşşekkürler
 

ebuzer / devrim_sezer@mynet.com

şiir papatyalar yumruğumla o güzel çehrelerinizde oyuklar açacağım ve içine biraz kum biraz gübre ve papatyalar yetiştireceğim hani şu beyaz yapraklı ortası sarı olan dahada güzel olmanız için. ben yazdım
 

ehliharabad / magaraadami@mynet.com

orhan pamuk'a mail yazabileceğim bir mail adresini istiyorummmm.
 

başak / delikiz35@hotmail.com

başak (delikiz35@hotmail.com), saygıdeğer okuyucu, yazarımız orhan pamuk internet kullanmamaktadır. haliyle bir e- posta hesabı yoktur fakat kulubümüze orhan pamauk ile ilgili gelen elektronik postalar yazara tarafımızdan iletilmektedir. arzu ederseniz konuyla alakalı teferruatı kulübümüzün etkinliklerinden öğrenebilirsiniz. iyi okumalar.
 

pamuk fan club

hey thenacynacy, güzel dostum. konya da çok şey değişmiş, anlatılanlara göre hani hz. pir'e alaaddinden inilen uzun bir cadde var ya? orasını araç trafiğine kapamışlar.çizgi-beyaz dersen yok be hocam hayat mayat kalmadı.bunu ilişkiler bağlamında söylüyorum o içilen çaylar eşliğinde yapılan tartışmalar, hararetli konuşmalar hatta evlere taşan gecelere kadar süren sohbetler yok artık eh işte yaşamaya çalışan az buçuk yaşıyor ama hayat gailesi herkesi bir başka yere savurdu.şimdi o dağılmış tablo kendisini birleştirecek bir el bekliyor.bir hareket...meşaleyi kim tutuşturur dersin ahmetcim...
 

Lazar / lazaruslazarus@yahoo.com

yok arkadaşlar,o cadde trafiğe kapanmadı.güzide belediyemiz küçük bir değişiklik yaptı sadece.artık bizim de -konya'nın yani- bir meydanımız var.yaşasın!gelin de beraber o meydanı arşınlayalım,hiç değilse bu işe yarasın.buluruz bir yerden çay,zaten tartışacak mevzu da çok...hadi.sabah ezanlarına kadar...
 

yok canım..

lazarus,adamcağızın gurbet ellerde canı sıkılmasın diye -binbir zahmetle- sana mail attık ama cevap vermedin. meğer sen kızlarağasında çayını yudumlayıp hoş sohbetler edermişsin.yahuinsan maile bir cevap atar. seni kızlarağasından daha güzel yerlere de götürürdük.ayrıca konya ile ilgili daha doğru mâlumatlar da edinirdin.ama nerde. bari kızlarağasında seni yakalasam.dur hele mustafa kaylı'ya bir sorayım.selamlar.
 

kayıp kardeş

şu güzide !belediyemizin yaptığı (değişiklik) nedir? yani şehir yaşayacak mı yoksa kentleşecek mi? bozmakta soysuzlaştırmakta üzerimize yoktur ya! maille bilgilendirecek dosta şimdiden selam olsun, bu arada kayıp kardeş: sen kimsin güzel kardeşim? valla burada gelen her davete icabet ettik. bu cumartesi iskenderiye'deyim. poğaçaları kap gel.))... son olarak çizgi kitabevi'den mahmut'u görebilecek ve notumu iletebilecek dost! her kimsen selamımı söyle bana mail atsın. seyhan kurt ve mehmet uğurlu'nun kitaplarından siparişimiz olacak! kalın selametle
 

Lazar

konyada bir değişiklik yok. herşey yerli yerinde.yalnız dönerci sayısında bir artış var...ayrıca kitap satışları yaz olması nedeniyle neredeyse dondu.sigara içen hatun sayısında da artış var.üstelik yolun ortasında ayakta dikilirken içiyorlar.konya bu işte.
 

ahmet taşkın

Ne güzel bir soru sorduk bissürü cevap geldi.Sevindim.demek ki lazar da dahil olmak üzre yaşayanlar varmış. 92 senesi ekiminde alladdinden mevlanaya yürürken yanımdaki arkadaşıma demiştim ki burayı kesinlikle araç trafiğine kapatmalılar tıpkı istiklal veyahut şanzelize (görmedim gerçi canlı olarak ama) gibi... bak o zaman nasıl hareketleniyor mübareğin yattığı mekanın yolları... inşaallah öyle olur. Halil Ürün yapamamıştı ama Mustafa Özkafa yaptı galiba. Eğer dedikleriniz doğruysa.Çizgi de hala hesaba yaz alışveriş biçimi devam ediyor mu yoğsam orası da vahşi kapitalizmin kurbanı mı oldu? bu arada a.harmancı dan cevabi bir mail aldım. umarım daha sık görüşürüz. kontv veyahut konya ile ilgili diğer sitelerin yapamadığını bu site yapacak konya ile ilgili haber verecek gibi..şimdilik en azından. Hocam albüm Gotan Project diye geçiyor. Akordeonu sevdim. Galiba tango dersleri alıcam.:)
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

konya'ya neden böyle takıverdiniz anlayamadım.Lazar kardeş geldiğinde görürsün olanı biteni bu kadar basit yani yaa... halla hallaaa
 

nihavend / hcakir@yahoo.com

thenacynacy, hocam yapı kredi'nin nerdeyse 10 yıl önce çıkardığı arşiv çalışması;'zaman içinde müzik' inşallah ismini yanlış anımsamadım.o seride de tangolar üzerine ciddi örnekler vardı 10 albümlük bir seri olsa gerek.istanbulda istiklaldeki sahaflara sor.ayrıca kalan müzik'ten seyyan hanım'ı şiddetle tavsiye ederim. fransız edith piaf'ın da çok güzel tango örnekleri var.şecaattin tanyerli ve necdet koyutürk ikilisini de es geçmemek lazım.bu arada a.harmancı'ya bir ara mail mi atmıştım ne cevabi maili gelmediğine göre mailim ulaşmamış demek ki..magaraadami M., Mehmet Uğurlu ve S.K'un yeni kitapları için teşekkürler.kargo geldi.senin için kült sayılabilecek bir albüm system of a down 'toxicity' nu metal meraklılarına da duyurmuş olduk.
 

Lazar / lazaruslazarus@yahoo.com

Ana maşallah! Gonyalılarda internete girivirmişler. Bugün yola çıkıyom kayıp kardeş. Garda buluşalım. Yahu bu caddeyi merak ettim şimdi. Ama şurası kesin: Hamdolsun Gonyalıyız. Yahu bu Maraş adamı gocatıyor yav. Şükür terkediyom kısa süreliğine de olsa. Zarifoğlu da boşuna dememiş az önce okuduydum: 'Şimdi kaçmak zamanı' diye..
 

alişan / alisandemirci@hotmail.com

nihavent, bir şeye takan makan yok ne güzel konuşuyorlar işte...tanıtım oluyor elleme ekikiekiki(gülme efekti)
 

gurbet içinde bir garip gonya aşığı / gonyasiporlu@btinternet.uk

ne desem, bilmem ki? en iyisi susayım. konuşmayayım bari. hem konuşsam ne olacak sanki? bunca insan konuşuyor da ne oluyor yani? yani?
 

sıradanbiri

hiç bir şeydemeyin efendim hiç birşey! çünkü 'ne desem? bilmem ki' diyen birisi yani nediyeceğini bilmeyen birisi bişeydemese de olur. 'sıradan biri' nin konuşmasına hiç mi hiç ihtiyacımız yok zaten! yani biz konusuruz sizsusun! sizkonuşmayın!bu işinyanisi yok! konussanız da birşey olmayacak. yani:sus!
 

iclâl / kalamam@mynet.com

madem konu yeni caddemiz..izah edeyim.belediyemiz kayalıpark'ı adına yakışır şekilde park haline getirdi.şerafettin camii'nin önü de meydan oldu.bir meydanımız eksikti ya...geçmişimizde olmayan meydan kültürü şehri işgal etmiş vaziyette arkadaşlar.artık insanlar o meydanda yürürken caminin ihtişamı altında ezilir gibi olurlarsa şaşırmayın.yanlış anlamayın.elbette ki camiler görkemlidir ve olmalıdır.dahası bu görkem hepimizi kuşatmalıdır.ama şunu da unutmayın:rusya'da ki kızılmeydan mantığı bilinçsizce ve yavaş yavaş empoze edilmekte bizlere..ve şehrin ruhu giderek kaybolmakta..ayrıca şehrimizin silüetinde sırıtan iki gökdelene bir yenisi daha eklenecek.insanları tıkış tıkış etmekten başka birşeye yaramayan alışveriş merkezleri de hakeza..yeni neferler ekleyecekler ordularına..artık alaaddin'in tepesinden baktığımızda manhotton gibi bir şehir görürüz herhalde eskilerin adına 'gonya' dedikleri...son soru geliyor üstad:biz nerede ve ne zaman nefes alacağız????eyvallah....
 

ne farkeder ki

cevapları nedeniyle iclal hanımefendiye teşekkürlerimi sunarım.susmanın anlamlığına beni yeniden ulaştırmasına da bir hayli sevindiği de ayrıca belirteyim efendim. 'sen sus gözlerin konuşsun' vesselam.
 

sıradanbiri

Ana! Kardeşim ben sana söyleyim nerede nefes alacağımızı.. Yahu neden bir nefes alamama korkusunu içinde taşıyan insanlar birbiriyle tanışmıyor.. Bri dernek mi neyin kursak. Nefes alamama korkusu taşıyanlar derneği.. Bizde kayıpkardeş ile beraber şehre 40 kilometre uzaktaki bir ormana çadır kurmak için hazırlanıyorduk.. Sen de gel isterisen ama önce bir özgeçmiş yolla da tanışalım.. Zamane zübbeleri CV diyorlarmış.. Selametle.. Bekleriz..
 

İclâl / kalamam@mynet.com

pek sevgili iclal kardeş...size iyi yolculuklar dilerim.özgeçmiş yazma ve çadırınıza katıılma fikrine katılmayacağım.zira özetlenebilecek kadar öz bir geçmişim yok.ayrıca diğer insanlarla pek anlaşamam.kalabalık da olsa bu lanet şehirde kimselerin nefes almadığı bir anı ve mekanı kollayacağım.bulduğum vakit..ah işte o vakit..tüm geçmişe meydan okuyacağım.eyvallah...
 

ne farkeder ki..

lazarus,maalesef izmir'e pek uzağım.şimdi konyadayım.tatil bittiğinde sen hala izmir'de olursan,iskenderiyeye gelir mustafa abiden de dergi paralarını tahsil edebilirsem sana hem poğaça(pohaça mı yoksam)hem de çay ısmarlarım.accık bekleyiver.
 

kayıpkardeş / kirkanbar@hotmail.com

Ana! Şehirde nefes alınabilecek bir yer sanırım diriliyor. Zaten varıdı da uyuyordu. Yazarlar Birliği'nden bahsediyorum. Yalnız bir tavsiyem var: Eğer kuvvetli ve ferah nefes alıp vermek istiyorsanız yanınıza mutlaka bir Mehmet Harmancı alın! İyi nefesler...
 

iclâl / kalamam@mynet.com

huruc.projesi.com adresine üç yeni yazı eklendi... Haberdar olun!
 

Ziyaretçi

Ozgurkalem'e iki yeni yazi eklendi. Duyurulur! 'http://ozgurkalem.sitemynet.com'
 

Ozgurkalem / ozgurkalem@mynet.com

osman özbahçenin mektubunu postacı hala getiremedi.''bak postacı geliyor diyorlar ''bakıyorum.yine mektup yok.ben de postacıya selam vermiyorm artık.=sevgili ağabey yazın görüşelim olmaz mı?
 

vural kaya

Gassan Kanafani'nin Turkce'ye cevirilmis bir eseri,varsa adi ve nereden edinebilecegim hakkinda bana bilgi verebilirseniz memnun olurum.Tesekkur...
 

betul / betuelwien@yahoo.de

yönetim organizasyonla ilgili tüm makale ve dergileri edinebilmek istiyorum
 

tülin / tulinc@yahoo.com

Sayfa 1 2 3 4 5 / 5

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV