HABERDAR'LA İLGİLİ AÇIKLAMALAR:
Haberdar'a mesajlarınızı site içinden gönderebileceğiniz gibi başlık olarak "Haberdar" yazıp 40ikindi@40ikindi.com adresine e-mail yoluyla da ulaştırabilirsiniz.
Gönderdiğiniz mesaj -değerlendirildikten sonra- en geç bir gün içerisinde yayınlanır.
Mesajınıza eğer bir cevap gelmişse, cevap mesajı mesajınızın altına aynı renk kullanılarak eklenir. Cevap mesajlarının sol üst kısmındaki ok her zaman aşağıya bakar.
Mesajlar, gönderiliş sırasına göre yukarıdan aşağıya doğru sıralanmaktadır. Yani en son gelen mesaj -şayet cevap mesajı değilse- en üst sırada yer almaktadır.
Her sayfa 30 mesajla sınırlıdır. Hangi sayfada olduğunuzu kırmızı renkteki sayfa numarasından anlayabilir, mavi renkte olan diğer sayfalara, tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Haberdar'la ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi 40ikindi@40ikindi.com adresine gönderebilirsiniz.
YENİ "HABERDAR" ARTIK BU ADRESTE:

www.40ikindi.com/haberdar

TIKLA, HABER AL; HABER ET.

Sayfa 1 2 3 4 5 / 5

Ben Sabahat akkiraz tutkunuyum.Arşivi hakkında bilgisi olanlar bana bildire bilirler mi ? Nerden edine bilirim ?
 

Elif Eylem Ediboğlu / filozof02@mynet.com

Ahmet Ümit'in romanlarını Özellikle türkçeyi kullanış biçimi ve anlatım dili olarak çok beğendim.Polisiye sevenler için çok hoşlanacaklarını söyleyebilirim.Hiç okumamış olanlara da herhangi bir Romanı nı okumalarını öneriyorum.
 

Ahmet Şenel / asenel50@msn.com

FATİH ÇALMAZ I SON BİR YILDIR GÖREN OLDU MU ACABA........ONU ARIYORUM DA...........
 

VURAL KAYA

BÜTÜN 40İKİNDİ MÜDAVİMİNİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.
 

VURAL KAYA

Hani şu Murat başaranın söylediği ney gari yetti gari Allah diye bir şarkı varya,işte ben onun arapçasını aylardır arıyorum.Elinde olan Varsa ne olur acilen bana göndersin.
 

sümeyye / alchera_a@yahoo.com

sadik yalsizucanlar'in yeni bir hikayesi Hiç'i 
yazarken sitesinde okuyabilirsiniz.
dusuncelerinizi yazarken@gmx.net'e gonderebilirsiniz.
http://www.yazarken.arsivi.com
 

yazarken / yazarken@gmx.net

ihya yayınlarından mehmet akif in [islamlaşmak mı modernleşmek mi]adlı kitabınıarıyorum blmadm yardm edermisiniz
 

mehmet acar / mefa84@yahoo.com

ben sabahat akkirazin arsivi hakkinda bilgi almak istiyordum onu bir sekilde almak istiyorum bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.saygilar
 

sedat / sedatbas117@hotmail.com

İsrail sineması ile ilgili arşiv taraması yapıyorum ve bilgi arıyorum
 

TUGCE / gurel@dedeman.com.tr

ibrahim hocaMa ve diğer herkese selamlar olsun
 

hakan töreyin / hakantoreyin@hotmail.com

akif bey kardeş, Konya'da çok şeyin değiştiği doğrudur. Sen, ama şafaktan haber ver,yoksa geldin de haberimiz mi yok.
 

A. Aka / ahmetaka@mynet.com

mehmet ali, demek e posta adresini bizden saklıyorsun ha. Teskereni alır Konya'ya bir gelirsin... biz ler de mehmet alinin askerde böyle imkanı olmayabilir diye düşünürken sen kırkikindiye ayna tutuyorsun öyle mi... hadi çabuk gel,Eylül'ün sana kırgın sayısı da çıktı.
 

A. Aka / ahmetaka@mynet.com

harmancı kardeşim,uzun aradan sonra kaderde seninle internetten görüşmek de varmış.nasılsın ,iyimisin bizleri sorarsan çok şükür iyiyiz güzel bir çalışma yapmışsınız Allah muvaffak etsin selamlar.
 

osman torbalı

www.artizmektebi.com bir sinema atölyesidir. kursiyerler aranmaktadır. tıklayın yada bizi arayın...

Harun Özakıncı 0535 935 93 05
 

www.artizmektebi.com / info@artizmektebi.com

arkadaşlara eylül dergisi uzunca bir aradan sonra yeniden çıkıyor,haberiniz ola..
 

İsim Vermeyen Bir Okuyucu

is dunyasinda psikoloji nasil ayarlanmali.Bu konu hakkinda bildiginiz kitap/seminer vs. varsa haberdar ederseniz sevinirim.
 

dertli / tvs@tvs.com

ibrahim hocama selamlar ben ögrencisiyim sitenizi cok begendim
 

ridvan / remolron@mynet.com

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

-Kaygusuz Abdal- müzik ve semah eşliğinde TAKSİM SAHNESİ'nde 

Alevi-Bektaşi edebiyatının kurucusu sayılan Kaygusuz Abdal'ın (Gaybi) yaşam felsefesini yansıtmayı amaçlıyarak Sevgi Sanlı'nın yazdığı eser, yergi, taşlama ve mizah unsurlarıyla bezenmiştir.

Her şeyin geçici olduğu bir dünya tablosunu zihnimizde köşeleyen Kaygusuz, gönül birliğinin ve toplumsal sevginin tek kalıcı etmen olduğunu kendi yaşam öyküsüyle ortaya koyuyor. Müzik ve dansın oluşturduğu ritüellere dayalı yapısıyla farklı bir felsefe beyanında bulunan Kaygusuz'un barış çağrısı, bugün de hatırlanması gereken özgün bir kimlik olduğunu kanıtlıyor.

Alevi-Bektaşi kültürünü anlatmaya çalışan oyuna sizleri bekliyoruz. En az 50 kişilik grup olduğunuzda Devlet Tiyatroları Toplu Satış fiatı olan 2.000.000.-TL'ye rezervasyon yaptırarak bilet alabilirsiniz.

İlgilenmenizi bekler, saygılar sunarız.

İstanbul Devlet Tiyatrosu
H.İlişkiler-Rezervasyon

Rezervasyon: 293 61 61/111
AKM Gişesi: 0212 245 25 90, 0212 251 56 00/1
Taksim Sahnesi: 0212 249 69 44
Basın Tanıtım Bürosu: 0212 293 61 61/110

22, 23, 24, 25, 26 EKİM SAAT 20:00 - 26, 27 EKİM SAAT 15:00 

Bilet Fiatları: 4.000.000 - 2.500.000 - 2.000.000

İNTERNET GİŞESİ: www.istdt.gov.tr
E-posta: istdt@superonline.com
 

MEHMET POLAT / udipolat@yahoo.com

Selamlar,
Bütün dostlara...
www.tongur.com.tr.tc
sitesine bütün dostları bekliyorum.
Belki sizden birşeyler vardır...
 

Halil İbrahim TONGUR / hitongur@hotmail.com

Sevgili Lazar;

Editörün sayesinde yepyeni bir sayfayı da açmış olduk.Salvatore Adamo ismini seninle birlikte gittiğimizde Lale Müldür'ün evinde görmüştüm.Merak ettim acep nasıl bir adamdır deyu. Sonunda geçen nasıl düşmüşse bir korsancıya düşmüş cd si. her ne kadar kayıtta sorunlar olsa da ben bayıldım. 75-80 zamanını hatırladım bir anda. Her ne kadar çocuk olsamda o döneme ait melodileri duymak beni duygulandırdı. Hani şu meşhur "Karlar düşer.düşer düşer ben ağlarım" şarkısı var ya galiba onu söylüyordu bu adam. Fransızca melodisini duyar gibi oldum. Kimbilir belki de karıştırıyorum.Neyse bence gayet başarılı imiş adam. Tavsiye...
Bu arada Latince müzikten nefret ederdim. Taki Manu Chao denen gitar ustasını duyana dek. Artık Latinceye ve İspanyolcaya müthiş bir sempatim oluştu. Hatta asker dönüşü İspanyolca öğrenmeyi bile düşünüyorum. Adam çok iyi. Çok farklı bir müzik tarzı var. Klasik Latin değil yani. Müthiş müzik karışımları yapmış bambaşka melodiler ortaya çıkmış.Bir de Arapça şarkı söylemiş.Cezayir üstüne bir şarkı henüz tercüme ettiremedim. Bakalım tercümesi ne çıkacak?
Bi şarksının adı da Mr.Bobby. Bobby den kasıt Bob Maley. Bobby diyor onlar. Neden bilmem. Ama şarkının nakaratı şöyle:"...Hey Bobby Marley/Bana iyi gelecek bir şeyler söyle(şarkı)/ dünya iyice çıldırdı/bu bir acil durum çağrısı..."Bu arada bir de kuzey afrikalı birine rastladım. Afrux adlı biri. Tayfa adlı şarkısı ile hit olmuş. bilgin var mı?
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

Pardon karıştırmışım "Her yerde kar var" olacaktı.
 

thenacynacy / thenacynacy@yahoo.com

thenacynacy,
Dostum elbette yanılmıyorsun. "her yerde kar var" Salvatore Adamo'ya ait.Hakan Eren'in Geçmiş Zaman Mimozaları'nda dinlemiştim. İnternet bağlantım eski gücünden çok uzak olduğu için müzik sitelerini gezemiyorum. İsmini verdiğin müzisyenleri dinlemeyi çok isterdim. Müzik marketlerde gezecek zamanı da haliyle bulamıyorum. İnanır mısın Mercan Dede'nin son albümünü bile dinleyemedim. Bu aralar ne çok popüler oldu eleman. Gazete eklerinde felan devamlı adı geçiyor. Eğer gazetedeki dört denyonun diline düştüyse vay haline. Fazla demeç vermemeli bu gidişle nazarımda şu meşhur siyasetçi (!)nin Dj oğluna dönüşecek. Belki nerden çıktı diyeceksin ama elime bir şekilde Sabahat Akkiraz arşivi geçti, onu dinliyorum. Semahları, deyişleri çok başarılı. Alevi kesimde çok popüler. Arif Sağ kadar hem de. Geçtiğimiz İzmir Fuarı'nda birlikte bir konser vermişler, gazetelerden öğrendim. Pek tarzım değil ama kayıtsız da kalamadım. Sorsan tasavvuf musikisi derim. Bu aralar o kadar özledim ki ney nağmesini. İki gündür radyo karıştırıyorum. Bulur muyum diye. Maalesef. Bu sırada öyle radyo yayınlarına denk geldim ki yahu geri kafalılık hala ölmemiş. Bir arpa boyu bile yol alamamışlar. Dini yayın yapan bir radyo! Adamın biri siyer anlatıyor... mikrofon patlıyor... dip sesler geliyor... diksiyon hak getire... alakasız alt müzik... üstelik çiğ de... adamcağızın kitaptaki cümlelere kendisinden eklediği cümleler de evlere şenlik... kabalık dibe vurmuş... pess yani. bana yıllar öncesindeki bir sesi anımsattı hatırlar mısın? Çoluk çocuk ailecek tüm Konya'nın iftarda olduğu bir vakit Konyalı bir hoca efendi sözde siyer anlatıyor... bir savaş sahnesi... şiveyle beraber ifade aynen şu:"...falanca sahabe gılıcıyla (kılıcıyla) müşriğin gafasını (kafasını) goparttı (koparttı) Resüllahın (Resulullahın) önüne fıllattı (fırlattı)." Yav güzel hocam! bu ne menem bir anlatım şekli! Bu ne vahşet. Bu ne kabalık. Üstelik iftar vakti. Tabi o zaman kimse hocayı bu konuda uyarmamıştı. Hala siyer incilerini döktürüyordur tahminim.
 

Lazar / lazaruslazarus@yahoo.com

eski(!)istihbaratçı mahir kaynak site açmış adresini verebilirmisiniz
 

ebuahmed / ebuahmed@mynet.com

yakın bir zamanda çıkarılacak sanskiritçe oykü dergisi için kuzey norveçli, nihilizm konusunda doktorası olan, komple entellektüel islamcı anarşist, ileri derecede sanskritçe bilen gençler aranıyor
 

ESKİMO / eskimo41@mynet.com

Sayfa 1 2 3 4 5 / 5

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV