« Anasayfa | Künye | Arşiv 24 Temmuz 2024, Çarşamba
Gündem: Kültür-
Sanat
Gündem: Hayat
40i Gündem Nöbetçi Köşe
40PENCERE
Siluet
M. Feyza Yarar
Genetik Miras: Vandalizm

Meşkler
Fatih Özkafa
Hat Sanatının Modern Yorumlara İhtiyacı

[ Haberler -> Tasarım Haberleri ]

Yapıda Ne Varsa, Hepsi Bu Fuarda

28.04.2008 - 21:51

Düzenlendiği ilk yıldan beri sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, bu sene de katılımcılara sektöre yön verecek yenilikleri sergileyecek. 1978'den bu yana sürdürülen ve her yıl büyüyerek katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı başaran Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, bu yıl da 60.000 m2 alanda, üretim alanlarına göre gruplanmış 10 ayrı salon ve açık alanda gerçekleşecek.

Uluslararası Yapı/Turkeybuild İstanbul Fuarı "Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı" niteliğinde Türk inşaat sektörünün uluslararası anlamda gelişmesine katkıda bulunacak Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, yaklaşık 50 ülkeden 800 firmanın katılımı ile "Türk Yapı Sektörünün En Büyük Fuarı" olma niteliğini taşıyor. Ortadoğu, Kafkas ve Balkan Bölgesi'nin en büyük sergileme alanı, katılımcı ve ziyaretçisine sahip olan Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, sergilenen ürün çeşitliliğiyle de farkını gösteriyor. Fuara Uluslararası Alım Heyetlerinin İlgisi Büyük Her geçen yıl geliştirilerek sürdürülen ve Türk yapı sektörünün yurtdışında tanıtımına da destek olan, Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı tanıtım çalışmaları sonucunda, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın desteği ile fuara 23 yabancı ülkenin inşaat yatırımlarından sorumlu alım heyetinin katılımı gerçekleşecek.

Heyetlerin katılımı Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde gerçekleştirilecek. Azerbaycan, Beyaz Rusya, BAE, Bahreyn, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Moldova, Mısır, Özbekistan, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Suriye, Tacikistan, Ukrayna, Omman Sultanlığı, Ürdün ve Yemen'den fuara katılacak alım heyetlerini daha önceki yıllarda olduğu gibi, Türk Yapı Sektörü'nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak. "Türk Yapı Sektörü Raporu 2007" Verileriyle Sektördeki Büyüme %11,5 2007 yılı 9 aylık ortalamalara göre %11,5'lik bir değer ile, Türk ekonomisinin en yüksek büyüme oranına sahip sektörü olan inşaat sektörü, sektörün en büyük etkinliği olan Yapı/Turkeybuild Fuarları'nın oluşturduğu sinerjiden de beslenerek büyüme seyrine 2008 yılında da devam edecek. Yapı sektöründeki en son teknolojileri, yenilikleri, gelişmeleri bünyesinde bulunduran Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle Türk yapı dünyasını buluşturacak. Bu kapsamda seminer, sempozyum ve sergi gibi etkinliklerin de yer alacağı fuarda, tüm fuar katılımcıları arasında geleneksel olarak düzenlenen "Amacına En Uygun Hazırlanmış Stand Ödülleri" de sahiplerini bulacak. Ayrıca uluslararası katılımcı firmaların her geçen yıl daha da fazla ilgi gösterdiği fuarda, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Çin, Finlandiya, İsrail, İtalya, Kanada, Kore ve Tayvan'da bulunan Yapı-Endüstri Merkezi acenteleri aracılığıyla da yabancı firma katılımı gerçekleşecek, fuarın ürün çeşitliliği artırılmış olacak.

(yapi.com)DİĞER HABERLER:
» Çağdaş Türkmen Öyküsü Hece Öykü'de
» Nuri Pakdil'i Anlamak İçin Anlattılar
» Güvenli İnternet Dönemi Başlıyor
» İnternette com, gov, org, net Tarih Oluyor!
» "Ölüm, Sanat ve Mekân II Sempozyumu"
» Oscar'ın Galibi 'Kral' Oldu
» Hece 'Argo'ya Devam Ediyor
» Kırgız Öyküsü Hece Öykü'de
» Global Marangozhane /
» Işık Kirliliği
Düzenlendiği ilk yıldan beri sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, bu sene de katılımcılara sektöre yön verecek yenilikleri sergileyecek.  
eni-konu: HaberTümü »

» "Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar"
» Kehaneti Bile Yetiyor
» Mukaddes Emanetler'e Modern Düzenleme
» Talih Kuşu Değil 'Tarih Kuşu'
» Yıkılırsa Zobu ve Muhsin Bey'in Kemikleri Sızlar
EkstraTümü »

» Mimarlık İhtiyacı / Ertuğ Uçar
» Fotoğraf Üzerine Okumalar - 1 / Fatma Erbaş
» Picasso ile Yunus Emre / Gökhan Akçura
» Heybesinde "Karıncaların Sözlüğü"nü Taşıyan Yolcu: Hasan Aycın / Adem Turan
» Koruma Kültürüne Bir Bakış; Bir İngiliz Kasabası... / İrfan Önal
1 İmzaTümü »

» Philippe Starck
» Zaha Hadid
» Karim Rashid
» Faruk Akın
» Emrah Yücel

Yorum yazabilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için tıklayın.

(Üye iseniz sayfanın en üstünde sağ tarafta yer alan kısımdan giriş yapmalısınız.)


Henüz yorum yapılmamış.

Üye Girişi
Kullanıcı adı
Şifre
Beni hatırla
Şifremi unuttum!
Ücretsiz Üye Olun!
Son 10 Yorum
toplantı (10.12.2013 - 17:25)
tek söğüt (26.02.2013 - 01:08)
yok var, var var (26.02.2013 - 01:06)
Hoş bir yazı (17.08.2012 - 00:19)
beklerken (27.05.2012 - 21:07)
bir yorum (21.12.2011 - 20:20)
bir yorum (21.12.2011 - 20:13)
işte tam da böyle (18.11.2011 - 20:37)
Gitmek (18.11.2011 - 19:53)
ELİF LAM RA (28.10.2011 - 00:02)
Yorum için üye olun!